Dell PowerEdge R630: varianten, specificaties en aankoopchecklist

7 min lezen Bijgewerkt 27 oktober 2026

Dell PowerEdge R630 8SFF 1U rackserver, vooraanzicht

De Dell PowerEdge R630 is een 1U-rackserver uit de 13e generatie PowerEdge, met twee sockets voor Intel Xeon E5-2600 v3 of v4 en 24 geheugensloten voor DDR4. Bij een refurbished exemplaar bepaalt vooral de chassisvariant wat je later nog kunt veranderen: het aantal en soort drive bays ligt vast. Processors, geheugen, RAID-controller en netwerkkaart kun je wel aanpassen. Controleer bij aankoop de servicetag, de iDRAC-licentie, het aantal voedingen en of rails en caddies zijn meegeleverd.

In het kort

  • 1U, 2 sockets, 24 DIMM-sloten, DDR4 RDIMM of LRDIMM. Volgens Dell tot 1,5 TB geheugen met E5-2600 v4.
  • Drie chassisvarianten: 8x 2,5 inch, 10x 2,5 inch (optioneel met 4 NVMe-bays) of 24x 1,8 inch SSD. Een 3,5 inch-variant noemt Dell niet.
  • E5-2600 v4 vraagt BIOS 2.0.1 of nieuwer.
  • RAID via een Mini PERC (H330, H730, H730P) in een eigen slot. Netwerk via een rNDC-kaart.
  • Maximaal twee voedingen: 495 W, 750 W of 1100 W. Twee voedingen moeten van hetzelfde type en vermogen zijn.
  • iDRAC8 Express is standaard. Virtuele console en virtuele media vragen iDRAC8 Enterprise.

Wat is de PowerEdge R630?

De R630 is de opvolger van de R620. Dell positioneert hem als 2-socket 1U-server voor virtualisatie, databases en algemene bedrijfstoepassingen. Het systeem gebruikt de Intel C610-chipset en heeft tot drie PCIe 3.0-slots plus een apart slot voor de RAID-controller. Een interne GPU ondersteunt Dell op de R630 niet.

Chassisvarianten: kies vooraf

Dell levert de R630 in drie uitvoeringen. Volgens Dell kun je het chassis en de backplane na aankoop niet ombouwen of upgraden. Kies dus vooraf hoeveel en welke schijven je nodig hebt.

VariantSchijvenRAID-opties volgens DellBijzonderheden
8x 2,5 inchSAS, NL-SAS, SATA HDD; SAS, SATA SSDPERC S130, H330, H730, H730PLCD-paneel, optioneel slim dvd-station, vFlash-slot aan de voorkant, 2 of 3 PCIe-slots
10x 2,5 inchSAS, NL-SAS, SATA HDD; SAS, SATA SSDPERC H330, H730, H730POptioneel tot 4 NVMe Express Flash PCIe SSD’s (dan maximaal 6 gewone 2,5 inch-schijven), 3 PCIe-slots
24x 1,8 inchSATA SSD (1,8 inch)1 of 2x PERC H330, H730, H730PMet twee controllers moeten beide een H730P zijn

De 10- en 24-bay-uitvoering is 50 mm dieper dan de 8-bay-uitvoering. Dell noemt een diepte van 70,05 cm (8x 2,5 inch) en 75,51 cm (10x 2,5 inch en 24x 1,8 inch). Bij Bremer IT is de R630 de 8x 2,5 inch-uitvoering, die je samenstelt in de R630-configurator.

Processors: E5-2600 v3 of v4

De R630 ondersteunt een of twee Intel Xeon-processors uit de E5-2600 v3- of v4-familie. Dell noemt tot 18 cores per processor bij v3 en tot 22 cores bij v4. Met één processor hoort die in socket CPU1. Dell noemt voor de R630 alleen v3 en v4. De oudere E5-2600 (v1) en v2 horen bij de R620; Dell noemt ze niet voor de R630, dus reken er niet op dat ze werken.

Wil je E5-2600 v4 gebruiken? Dan moet de BIOS minimaal versie 2.0.1 zijn. Dell voegde in die versie (maart 2016) ondersteuning voor de E5-2600 v4-familie toe. Draait een server met v3 op een oudere BIOS, update dan eerst de BIOS voordat je v4-processors plaatst. Meer over keuzes en combinaties lees je in welke processor past in een Dell PowerEdge R630 of R730.

Geheugen

Er zijn 24 sloten: 12 per processor, verdeeld over vier kanalen met elk drie sloten. De R630 gebruikt DDR4 RDIMM of LRDIMM. UDIMM’s ondersteunt Dell niet, en DDR3 past niet. Per systeem gebruik je één soort: RDIMM of LRDIMM, niet gemengd.

  • Snelheid: tot 2400 MT/s met v4-processors, tot 2133 MT/s met v3. De werkelijke snelheid hangt af van processor, aantal modules per kanaal en BIOS-instellingen.
  • Maximum volgens Dell: 1536 GB met LRDIMM’s (24x 64 GB) en twee processors. Met RDIMM’s tot 32 GB per module.
  • Met één processor zijn alleen de 12 sloten van CPU1 bruikbaar.

Plaatsingsregels en snelheden per configuratie staan in geheugen voor de Dell PowerEdge R630 en R730. Het verschil tussen de moduletypes lees je in RDIMM, UDIMM en LRDIMM.

RAID-controller (PERC)

De standaardcontroller is een Mini PERC. Die zit in een eigen aansluiting op het moederbord en kost geen PCIe-slot. Dell noemt voor intern gebruik de H330, H730 en H730P (alle 12 Gb/s SAS). De H730 heeft 1 GB cache, de H730P 2 GB. De PERC S130 is software-RAID op het moederbord, alleen in de 8x 2,5 inch-uitvoering. Volgens de Technical Guide (2015) werkt die alleen met SATA-schijven en alleen onder Windows. Voor externe opslag noemt Dell de PERC H830 en een 12 Gb/s SAS HBA. Welke controller bij jouw gebruik past, staat in PERC H330, H730 of H730P en RAID-controller of HBA.

Netwerk: de rNDC

De netwerkpoorten zitten op een verwisselbare netwerkdochterkaart (rNDC, door Dell “Select Network Adapter” genoemd). Die gebruikt geen PCIe-slot. Dell noemt drie poortindelingen: 4x 1 GbE, 2x 1 GbE + 2x 10 GbE, of 4x 10 GbE. Voorbeelden uit Dells lijst zijn de Broadcom 5720 (4x 1 GbE, standaard), de Intel I350/X520 (2x 1 GbE + 2x 10 GbE SFP+) en de Intel X710 (4x 10 GbE SFP+). Let op: volgens Dell werkt een 10 Gb-rNDC niet samen met een ¾-lengte PCIe-kaart. Wil je 10 Gb via de rNDC of via een PCIe-kaart? Lees dan 10 Gb in de R630: rNDC of PCIe.

Voedingen

De R630 neemt maximaal twee hot-plug voedingen in 1+1-redundantie. Dell noemt deze varianten:

  • 495 W AC, Platinum
  • 750 W AC, Platinum
  • 750 W AC, Titanium (alleen 200–240 V)
  • 1100 W AC, Platinum
  • 1100 W DC (–48 tot –60 V)

Twee voedingen moeten volgens Dell van hetzelfde type zijn en hetzelfde maximale vermogen hebben. Voedingen van oudere PowerEdge-generaties kunnen een mismatch geven of de server niet laten starten. Gebruik voor AC-voedingen alleen exemplaren met het EPP-label. Met één voeding moet een PSU-blank in het tweede vak zitten voor de koeling.

iDRAC8: Express of Enterprise

Elke R630 heeft iDRAC8 met Lifecycle Controller. iDRAC8 Express is standaard. Enterprise is een licentie-upgrade. Volgens Dell zijn onder meer de virtuele console, virtuele media, directory-services (AD/LDAP) en vFlash alleen beschikbaar met Enterprise. De aparte iDRAC-netwerkpoort aan de achterkant werkt ook alleen met een Enterprise-licentie. De licentie is digitaal en staat op het systeem; bij vervanging van het moederbord moet je hem opnieuw importeren. Meer uitleg: wat is iDRAC.

Geluid en stroom

Dell geeft geluidswaarden voor drie testconfiguraties, gemeten bij 23 °C:

  • Minimaal (8x 2,5 inch, 1 processor, 1 voeding van 495 W): 25 dBA bij rust, 29 dBA in bedrijf.
  • Typisch (8x 2,5 inch, 2x E5-2660 v3, 2 voedingen van 750 W, H730): 32 dBA bij rust, 33 dBA in bedrijf.
  • Uitgebreid (10x 2,5 inch, 2x E5-2690 v3, 2 voedingen van 1100 W): 43 dBA.

Volgens Dell wordt de server luider met zwaardere processors, 10K/15K SAS-schijven, NVMe-SSD’s en een 10/40 GbE-kaart of H730. Het BIOS-profiel “Performance” verhoogt de ventilatorsnelheid. Een vast stroomverbruik geeft Dell niet; dat hangt af van de configuratie.

Levenscyclus en ondersteuning

Dell heeft lang BIOS-updates voor de R630 uitgebracht. In beveiligingsadvies DSA-2024-105 van maart 2024 noemt Dell BIOS 2.19.0 als oplossing voor de R630. Een vaste end-of-support-datum voor de R630 vonden we niet in Dells eigen documentatie. Zoek daarom de servicetag op de Dell-supportsite op. Daar zie je de oorspronkelijke configuratie, de garantie-informatie en de beschikbare BIOS- en firmwaredownloads.

Checklist: dit controleer je bij een refurbished R630

  1. Servicetag. Die staat op het uittrekbare informatielabel aan de voorkant. Zoek hem op bij Dell voor de oorspronkelijke configuratie en downloads.
  2. Chassis. 8x 2,5 inch, 10x 2,5 inch of 24x 1,8 inch. Dit is achteraf niet te veranderen. Bij 10x 2,5 inch: zijn er NVMe-bays?
  3. Processors en BIOS. Welke processors zitten erin, en is de BIOS minimaal 2.0.1 als je v4 wilt?
  4. Geheugen. Alleen DDR4 RDIMM of LRDIMM, niet gemengd. Zijn lege sloten voorzien van een blank?
  5. RAID-controller. Welke Mini PERC zit erin (H330, H730, H730P) of alleen S130?
  6. rNDC. Welke poorten: 4x 1 GbE, 2x 1 + 2x 10 GbE of 4x 10 GbE?
  7. iDRAC-licentie. Express of Enterprise? Zonder Enterprise geen virtuele console en werkt de aparte iDRAC-poort niet.
  8. Voedingen. Eén of twee? Bij twee: hetzelfde type en vermogen. Bij één: zit de PSU-blank erin?
  9. Rails. De R630 gebruikt ReadyRails II (sliding) of ReadyRails (static). Zie rails en caddies voor de R630.
  10. Caddies en blanks. Elke lege bay hoort volgens Dell een blank te hebben voor de koeling. Tel de caddies voor de schijven die je wilt plaatsen.

Verder lezen en onderdelen

Bremer IT levert de R630 refurbished, getest op correcte werking, met 6 maanden garantie. Je stelt hem samen in de R630-configurator. Losse onderdelen vind je bij serverprocessors (bijvoorbeeld de Xeon E5-2680 v4), servergeheugen, de PERC H730P Mini, de Intel X520/I350 rNDC, de 750W hot-plug voeding, ReadyRails II en de 2,5 inch drive bay filler. Ga je de R630 thuis of als testomgeving gebruiken, lees dan ook Proxmox op de R630, een homelab bouwen met een refurbished server en refurbished serverhardware of nieuw.

Bronnen

Veelgestelde vragen

Welke processors passen in een Dell PowerEdge R630?

Intel Xeon E5-2600 v3 en v4, een of twee stuks. Voor v4 is minimaal BIOS 2.0.1 nodig. Met één processor gebruik je socket CPU1.

Hoeveel geheugen kan een Dell R630 aan?

Volgens Dell tot 1536 GB in 24 sloten met 64 GB LRDIMM’s en twee processors. Alleen DDR4 RDIMM of LRDIMM; UDIMM wordt niet ondersteund.

Bestaat de Dell R630 met 3,5 inch-schijven?

Nee. Dell noemt alleen 8x 2,5 inch, 10x 2,5 inch (optioneel met 4 NVMe) en 24x 1,8 inch. Het chassis is na aankoop niet om te bouwen.

Welke voedingen gebruikt de Dell R630?

Maximaal twee hot-plug voedingen: 495 W, 750 W (Platinum of Titanium) of 1100 W AC, of 1100 W DC. Twee voedingen moeten van hetzelfde type en vermogen zijn.

Wat is het verschil tussen iDRAC8 Express en Enterprise?

Express is standaard. Enterprise voegt onder meer virtuele console, virtuele media, AD/LDAP en vFlash toe en activeert de aparte iDRAC-netwerkpoort.

Past bij dit artikel

Stel je R630 samen